| PsyhoChild a întrebat:

Am 3 catei mici, au 3 saptamani si nu stiu ce vaccin trebuie sa le cumpar.
In trecut am mai facut vaccinuri unor catei, dar nu stiam pentru ce sunt ca nu erau cainii mei.
Deci ce vaccinuri trebuie sa le cumpar?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să suni medicul veterinar și să îl anunți că vrei să îți vaccinezi cățelușii și să îți facă o programare.
Însă cred că sunt încă micuți pentru vaccin, oricum poți să întrebi veterinarul.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se vând! happy
Le face doar veterinarul, fiindcă trebuie păstrate la frigider la temp de 2-8°C

Schema de vaccinare ar fi cam așa:
La 6-7 săptămâni (vaccinul împotriva parvovirozei și coronei)
La 8-9 săptămâni (vaccinul împotriva hepatitei, jigodiei, leptospirozei, adenovirozei)
Iar la 12 săptămâni se face vaccinul împotriva rabiei (turbării).

Până atunci, du-i neapărat la veterinar, pentru a li se face antiparazitarea internă (impotriva parazitilor/viermilor). intestinali).

| Sofer a răspuns:

Mergi la veterinar. O sa știe ce vaccinuri îți trebuie pentru căței.

| Felys a răspuns:

Nu iti vinde nimeni tie vaccinuri, trebuie sa ii duci la cabinet veterinar si acolo vor fi vaccinati de medic.Totusi e devreme pentru vaccin, momentan se face tratament deparazitar, vaccinul dupa 6 saptamani