| Predat0r a întrebat:

.. am si eu un catel ciobanesc mioritic de 7 saptamani si la 5 saptamani i s-a facut un vaccin... as vrea sa stiu ce vaccinuri trebuie sa i fac si la ce varsta. Am inteles ca trebuie sa-i dau si niste pastile.

2 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Si eu am o pisica, chiar cum ma pregatesc sa merg cu ea la vet sa i mai faca un vaccin.
uite o schema a vaccinurilor:
6 saptamani: vaccin impotriva parvovirozei
8 saptamani: vaccin polivalent (tetravalent)
12 saptamani: vaccin polivalent (hexavalent)
14-15 saptamani: vaccin impotriva coronavirozei
6 luni: vaccin antirabic
pastilute daca vrei ceva vitamine sau deparazitare.
Numai bine!

| Zozolika a răspuns:

Pastilele sunt probabil pentru deparazitare gen Cesteal si ashea mai dep. Ca sa aflii cand trebuie sa ii faci vaccinurile te duci la doctor si se fac 2 vaccinuri pe an. Iar deparazitarea de 4 ori pe an big grin Si ce a spus aligru sunt vaccinurile pentru pisici big grin