| katherine585 a întrebat:

Am 5 catei de 4 saptamani. (sambata implinesc) Si as vrea sa le fac baie. Pana acum nu le-am mai facut. Cum ar trebui sa fie apa? Credeti ca e in regula daca le fac prea recent baie? Sau ar trebui sa mai astept o saptamana?

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Wow, usurel. nu se face baie la catelusi cand sunt mici, mai ales atat de mici. mama lor ii linge mereu, nici nu e nevoie sa le faci baie. daca chiar sunt ei asa murdari poti sa iei o carpa umeda si sa ii stergi putin, dar nu le faci baie pana nu fac cel putin 5 luni. daca au purici sau ceva ii dai cu solutie de purici care se pune pe gat si scapa de orice gaza.

| twilightt a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Nu e bine sa le dai nici cu pudra sau solutie pentru ca pot murii din cauza mirosului sau daca se ling!

evenso
| evenso a răspuns:

Nu e voie sa le faci baie doar dupa ce au 2 luni jumate ( 10 saptamani )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,e ok sa le faci baie.
Nu trebuie sa te ingrijorezi atat de tare in privinta asta.
Pune-le apa calduta si un gel de dus.happy

| ligiligi a răspuns:

Buna.E prea repede, nu au nici o luna.Trebuie sa mai astepti le poti face baie. Sambata ar fi OK.Sa nu pui prea mult sampon si ai grija sa nu le intre in ochi sau in gurita.Apa va trebui sa fie calda si e bine sa le faci baie in casa{daca se poate in cada/lighean}.Sa nu ii ti mult in apa si dupa ce ai terminat ii scoti si ii pui in prosop.Iti sugerez sa ii speli pe rand{dupa ce s-a uscat primul il bagi pe urmatorul caci daca ii bagi pe toti o data o sa iti fie greu.Mult succes!