| DrugFree a întrebat:

Am 6 serpi, ce sa fac sa nu mai atace broastele mele testoase?
O broasca testoasa, de-a mea, nu mai mananca, de ce
Un sarpe de-al meu musca, ce pot face?

10 răspunsuri:
| DrugFree explică:

Pai
1.Nu, le tin separat, dar trebuie sa le mai dau drumu' prin casa, ca doar nu le tin numai in custii.
2.Nu e din cauza hranei, seri mei nu sunt veninosi, si nu a muscat-o pe broasca aceea vreun sarpe!

| Dragotta a răspuns:

Sa i ti in custi separate din cate stiu serpi si broastele testoase nu se prea inteleg

| BYBY a răspuns:

Buna!
Pai sa inteleg ca le tii impreuna, serpii cu broastele?
Foarte rau...deasta si musca, fa cumva si tinei separatwinking iar broasca nu mai mananca din cauza traumeiwinking poate muscatura a fost dureroasaa...winking

| Gaga4u a răspuns:

Poti sa ceri ajutorul unui expert in reptile sau al vanzatorului. Serpilor ar fi bine sa le scoti dintele veninos, ca ar putea iesi rau.

| Marijuana187 a răspuns:

Dreseaza-lhappy du-l la un specialist care se pricepe in serpi si care il poate imblanziwinking

| Digital112 a răspuns:

Una din cele mai bune idei estea aceea da a lasa sarpele sa manance broastele

| Hassel a răspuns:

N-ai ce sa le faci serpilor, broastele sunt prada lor naturala, e ca si cum ai tine soareci cu pisici:I
Poate e din cauza stresului, poate e bolnava...deci du-o la vetrerinar
Ii scoti dintiilaughingN-ai ce-i face, poate doar sa apelezi la un indian de ala care canta la fluier cobrelorlaughing

| Cristiano13 a răspuns:

Incerci cumva sa nu fie amandoi (broasca si sarpele) in acelasi loc si ii lasi asa 1 luna si daca n-are ce musca numai musca si daca iar musca il vinzi sarpele ala ori il omori(daca e mai mic) ii tai capul!

| B0dDy a răspuns:

Da`le bataie laughing, Funda?

| Yulii a răspuns:

Pooi nu ii mai tine in aceleasi custi. dale drumul la broscute prin casa dupa le bagi in cusca. dupa ce le bagi pe broscute in cusca le dai drumu la serpi.si tot asa daca nu renunta ori la serpi ori la broscute... o sa fie greu sa le dai dar asta este tu aleci...sigh