| anonim_4396 a întrebat:

Ce mananca broastele testoase?

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Broastele testoase se hranesc cu moluste si crustacee.

Abh
| Abh a răspuns:

Gamarus, creveti uscati, piept de pui crud carne de vita cruda peste crud(toate carnnurile maruntite), peste uscat(este la petshop) frunze de salata, etc.

| simona24 a răspuns:

O broscuta trebuie hranita de 2, maxim 3 ori pe zi. Dupa varsta de 5 ani o hranesti o data pe zi.Insa o hranire nu consta intr-un crevetel de ala mic. vreo 3-4 crevetei si intre mese ii mai poti da o gustare din fructe sa legume.sau chiar una din mese poate fi inlocuita cu legume ori fructe. nu uita broscutele trebuie sa aiba o alimentatie variata, pentru as putea luat vitaminele si pentru a creste frumos, altfel vor avea carapacea deformata si se vor putea imbolnavi usor.

| deleuandrei a răspuns:

Se hrănesc cu ierburi, fructe, insecte, melci şi viermi pe care le taie cu marginea ciocului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inima de vita le place enorm!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Eu am doua broaste testoase si le dau sa manance: viermisori uscati (cumparati), niste granule cu vitamine si mai este buna si mancarea pentru catei pe baza de peste. Broscutelor mele chiar le place. Ai grija daca sunt mici sa nu le dai bobite foarte mari.
Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Broastei mele testoate ii place carnea de pui (cruda) sau de pestebig grin preferabil de pui.

| JustForMe a răspuns:

Ele mananca salate verde, peste uscat(cumparat)