| LiviuTPU99 a întrebat:

Am cateva intrebari leggate de naruto si naruto shippunden:
1.Sharinganul lui Kakasi de unde a aparut sau cum la imprumutat
2. Tatal lui Naruto a fost al 4-lea Hokage?
3.Sasuke se va razbuna pana la urma?
Dau funda daca vi se pare mult raspundeti la cat stiti tot o veti avea.

Răspuns Câştigător
| KzO a răspuns:

Bun deci cam asa stau lucrurile : 1. Kakashi cu colegi lui si cu Minato(al 4-lea Hokage) ca sensei erau intr. o misiune. Minato s. a dus dupa conducatorul inamicilor si kakashi si echipa au ramasi singuri..colega lui kakashi a fost rapita iar colegul lui vroia sa o ajute dar kakashi nu voia si s.au certat apoi kakashi a fost in pericol si colegul lui l. a ajutat dandusi viata si ramanand blocat jumatate sub o stanca. in acea zi era ziua de absolvire a lui kakashi (sau asa ceva) iar colegul lui blocat nu ii daduse nimic ca se certase si ca ultim gest i. a da sharinganul lui..nu se stie exact ce s. a intamplat cu colegul lui ( gasesti pe internet ba fiind Zetsu ba fiin Toby) vei descoperii astea in seria naruto shippuden la episoadele peste 200 ceva gen 230-pana in 250 cam asa nu mai stiu sigur
2. Da Minato este tatal lui iar mama lui este posesoarea vulpii cu noua cozi dinaintea lui (jinchuuriki) afli intreaga poveste in jurul episoadel 240-250 cam asa
3. Va fi o lupta Itachi vs Sasuke, Itachi dezlanduind Susanoo ....pana la urma intreaga lupta Itachi lupta mai slab decat de obicei pentru al lasa pe Sasuke sa castige. nu stiu daca intelegi ce ti.am scris eu dar iti dau un sfat gasesti toate raspunsurile pe siteul www.animekage.com la sectiunea naruto shippuden in episoadele de la 200 in sus Succes!, asta o sa iti ia ceva timp dar o sa descoperi o poveste foarte captivanta cum sasuke il omoara pe orochimaru cum naruto invata sa controleze vulpea cum kabuto ii preia puterile lui orochimaru si poseda puterea de a reinvia mortii si cum incepe un razboi ninja intre 2 mari armate una de ninja si una de clone zetsu in frunte cu kabucimaru, Toby (madara) si toti jinchuuriki omorati pana acum cei 4 Hokage toti akatsuki inviati si alti dar deja ti.am spus prea multe si se pierde farmecul succes:P

| AlexanderTheG a răspuns (pentru KzO):

Nu se stie exact ce s. a intamplat cu colegul lui ( gasesti pe internet ba fiind Zetsu ba fiin Toby) vei descoperii astea in seria naruto shippuden la episoadele peste 200 ceva gen 230-pana in 250 cam asa nu mai stiu sigur.

Ba se stie, Kakashi si Rin, mai mult Rin nu a putut pleca de langa Obito pana cand nu a murit, dupa au fost inconjurati de dusmani si Kakashi a inceput ss lupte cu ei, nu a reusit sa faca fata si ca o ultima speranta a scos Kunaiul special a lui Minato (tehnica Zeului Tunet Zburator, kakashi nu stia asta, credea ca e un kunai normal) si a aparut Minato care ia invins pe toti, dupa siau incheiat misiunea iar Obito ca toti ceilalti care au murit pentru pace au fost dusi in Konoha pentru inmormantare, iar Kakashi ia luat castile si ochelari in semn de... deci Obito Uchiha e mort! nu e Tobi si iniciun caz Zetsu.

| LiviuTPU99 explică (pentru KzO):

Puteam sa jur ca Madara cel nou e Tobywinkingsti de unde iau manga de la ep 320 incolo?

6 răspunsuri:
| AlexanderTheG a răspuns:

1. Pe timpul Marelui Razboi Shinobi echipa lui Minato(al 4 lea hokage) formata din Kakashi, Uchiha Obito si Rin aveau o misiunea, in acea misiune Kakashi a pierdut ochiul stang, exact de ziua lui si exact in ziua cand devenise capitanul echipei si invatase si un nou Jutsu.In timp ce se luptau cu niste inamici obito se sacrifica salvandul pe Kakashi si cum el era pe moare ii spune lui Rin (care era ninja medic) sa ii de-a lui Kakashi Sharinganul sau, adica ochiul stang si asa Kakashi are Sharinganul clanului Uchiha.

2. DA! tatal lui Naruto Uzumaki e Al patrulea Hokage chemat si Minato Namikaze.

3. DA! Sasuke sa razbunat pe Itachi, ucigandul dar exact dupa ce la omorat a aflat adevarul despre Itachi, un adevar greu de acceptat pentru Sasuke, Itachi sia sacrificat viata si clanul pentru Konoha asa ca acum Sasuke vrea sa distruga Konoha, sursa dureri fratelui sau.

| EmyEmyy a răspuns:

1. Obito i-a dat sharinganul din ochiul stang lui kakashi care se afla in ochiul stang, cel cu zgarietura
2. Tatal lui Naruto ESTE al 4 lea Hokage si anume Minato Namikaze
3. Sasuke il va omori pe itachi si apoi telul lui este sa distruga satul Konohei

| Olaru_Tolea_1992 a răspuns:

Deci baietel : uite cum sta treaba. ) Kakashi a luat sharing de la un baiat care era cu el in echipa cand era mic, baiatu cela era din clanu Uciha si era pe moarte si a fost ca un dar pentru kakashi.
2 Da tata lu naruto a fost al 4-lea Hokage Yodaime
3. Sasuke il va omori pe itach dar ii va parea rau pentru asta, itach pina la urma nu e rau deloc, ba din contra, si sasuke iese cel prost )) sper ca te-am ajutat... nu-i pentru ce. pa pa ))

| Dorin_Dorin_1995 a răspuns:

1 kakashi a plecat intro misiune cu mrieteni lui dintre care minato din clanul uchiha a vrut sa il sa lveze pe kakashi si a ramas bloca jumatate sub o stanca i dat sharinganul lui kakasi.2da al 4 hokage a fost tatal lui naruto.3 sasuke o sal omoare pe fratele sau si i se va schimba sharinganul