| YLLL a întrebat:

Am cumparat azi nisip pentru perusi, de pus pe fundul coliviei. imi spuneti va rog pentru ce mai este bun in afara de acestea: ajuta la macinarea hranei, si pentru igiena coliviei.big grin:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, in principiu unui perus ii este suficient daca ii dai numai mei, apa si nisip dar daca vrei sa-i dai si ceva in plus, iata aici o lista care am luat-o si eu de pe net:salata, muguri, iarba verde, fan, morcovi, broccoli, spanac, salata verde, patrunjel, mere, kii, piersici, nectarine, pere, capsuni, mango, grepfruit, portocale, ou fiert tare, coaja de ou. in plus, osul de sepie (pe care perusii mei il dau gata daca e cu arome!) il folosesc pentru a-si intretine ciocul, nicidecum nu-l mananca! bafta!