| UsersBoss a întrebat:

Am doi perusi iar masculul sta cu aripile desfacute si tremura din ele dar amandoi vomita si fac diaree si nu i-am vazut sa manance. Am mai avut doi papagali si ei au murit tot de diaree, deci nu stiu daca se va intampla la fel si cu acestia. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Hai sa iti spun eu o cauza: le dai verdeata sa manance? verdeata uda? Cum ar fi patrunjel ud? Ai mei din asta au murit! Du-i cat mai repede la veterinar, o sa le prescrie niste solutii de pus in apa...Bafta!

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Du-i la veterinar

| TofanCristi a răspuns:

Eu cred că iei mâncare de undeva unde nu e bună.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Du-i la veterinar sa le faca un vaccin pentru asta ...si da, schimba locul de unde iei mancarea.