| anonim_4396 a întrebat:

Am o broasca testoasa de apa. Oare are urechi? happy Ca vad ca atunci cand o strig ( are numai 9 luni ) isi ridica capul. Cred ca e cu tample rosii dar nu sunt sigur, dati-mi si la tample galbene raspuns. FUNDA!

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Are urechi, dar nu ca la noi, doar niste gaurele pe lateral la cap. Nu stiu ce sunt petele galbene, dar stiu ca la unele insecte colorate puternic ca isi avertizeaza dusmanii ca nu au gust bun sau ca sunt otravite, asta e modul lor de aparare poate se aplica si la testoase.

| CarlaHecox a răspuns:

Da,are urechi doar ca sunt interne.Nu au pavilioane,ca ale oamenilor sau ca ale cainilor, pisicilor, cailor etc.
De exemplu si broasca normala are tot urechi interne, sau soparla, sau sarpele.

| greatLOL a răspuns (pentru CarlaHecox):

Deci aude laughing De asta se speria cand dadeam muzica prea tare sad