| oanna_1779 a întrebat:

Am o catelusa de 7 luni si e in calduri la ce varsta ar fi bine sa o duc la imperechiat?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună. e indicat ca la vârsta de 2 ani, deoarece e încă un pui până la vârsta de 2 ani și ar putea apărea complicații la naștere.

| andrei213 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa o duci la "monta" la varsta de 3 ani sau 2 ani asa ce cel mai bine si daca vrei pe urma o castrezi si nu mai intra nin calduriwinkingmentionez sunt medic veterinar (spital )

| trompeta a răspuns:

La 1 an dar daca organismul ei e dezvolat e bine si la 7 luni. Funda?

| Reny07 a răspuns:

Pai...hmmmm cam de la un an ar fi mai bine