| dayana99_8949 a întrebat:

Am o catelusa pechinez la sat si in primavara asta vrem sa o imperechem!
Vrem cu un catelus pechinez foarte frumos dar partea proasta e ca sta in partea cealalta a satului!
Cum ar trebui sa facem? Sa o ducem acolo in fiecare zi, sa o lasam acolo o perioada(daca da cat timp) sau e de ajuns o singura data?

HELP!

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Se duce masculul acasa la femela dupa a 7 a zi de cand a intrat in calduri. Daca duci femela la mascul ar putea fi stresata de mutare si sa nu-l accepte, pe cand el o accepta oriunde.

1 răspuns:
| valThina a răspuns:

Da singura posibilitate e sa o duceti acolo, sa o lasati cateva ore si sa o luati.si sa faci asa cateva zile si apoi asteptati. daca nu ramane bortoasa o mai duceti happy