| EANS a întrebat:

Am si eu nevoie de un nume de pisica-femela. Am primit una si nu stiu cum sa o cheme. Are 3 luni si este birmaneza. Vreau nume romanesti. Cele mai frumoase nume vor primi fundita.
P. S.:Vreau nume mai inteligente decat pufulet, pufulete, ghemotocica sau mai stiu eu cum.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Nume pentru femela

Ruby, Sara, Ambra, Elsa, Cookie, Jessica, Jessy, Daisy, Hera, Cleo,

Summer, Lisa, Liza, Linda, Cara, Cora, Honey, Betty, Iza, Yssa, Isa,

Dolly, Mischa, Aysha, Alma, Jolie, Anita, Bubbles, Tonka, Tasha,

Bella, Berta, Jojo, Barbie, Sidney, Beauty, Cindy, Candy, Cintya,

Bijou, Bonita, Bonnie(Bonny), Crisa, Clea, Tea, Darla, Desiree,

Lucky, Doris, Emma, Maggie, Ester, Meg, Erica, Fiona, Ginger,

Eda, Heidi, Iris, Jenny, Jennifer, Kim(y), Kira, Lady, Donna, Liv,

Lola, Lolita, Lala, Layla, Leila, Lessy, Mara, Isis, Mayra, Maya,

Milly, Nerra, Naty, Nina, Rita, Ronna, Freya, Paloma, Rea, Mandy

Pamela, Pamy, Salma, Sheila, Sherry, Cherry, Shopie(Sofy),

Tara, Tess(a), Tisha, Xena, Xenia, Nicky, Vicky, Bambi, Ines, Kia,

Blondy, Erin, Alida, Bernice, Lulu, Leya, Lea, Cristal, Sahara, July,

Pinky, Becca, Blacky, Lizzy, Lizuca, Ruth, Didy, DeeDee,

Gloria, Tia, Bia, Marta, Pufa, Pufarina, Puffy, Mona, Baby,

Tyna, Ella, Alice(Alis), Tinkerbell, Rina, Tendresse, Byby,

Tandresse, Blanca, Princess, Minny, Pixie, Coca, Tzusca,

Penny, Tiana, Nancy, Angie, Tora, Kitty, Lucy(Lusy),

Fluffy, Zuri, Suri, Micky, Fulga, Zuza, Sheeba, Wella,

Wendy, Sam, Sammy, Perla, Maiko, Brenda, Allegra,

Pusha, Dixie, Goldie, Shani, Chelsea, Arwen, Jelly, Hermie,

Sony(a), Hilda, Coffee, Carissa, Alexis, Kelly, Inna,

Missy, Abby, Simba, Gipsy, Suzy, Ada, Brit, Molly,

Limma, Vanilla, Ximena, Brielle, Amy, Lia, Dulce, Dolce.

31 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pe a mea o cheama Ciufi happy
Pe ea o chema Pitufina de fapt laughing) Care inseamna stumfitza big grin
Asa i-a pus numele persoana de la care am adoptat-o, dar mie mi s-a parut prea lung si i-am zis Tufi. In final a ajuns Ciufi laughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Annie-Anuta, Amy, Dolly, Ma/e/ry, Pussy, Wendy, Patty, Jody, Tess, Lady, Puffy, Danny-Danuta, Toto, sau ceva derivat de la felul ei de a fi, sau culoarea predominanta, etc.

| alexxandra a răspuns:

Kitty, Papusa, Noah (o cheama pe pisica mea). etc.

| pisicutzaa a răspuns:

Bubulina, Fifi, Suzi, Lili, Babi, Mimi, Maya...

| myhay144 a răspuns:

Cred ca merge ceva in genu:Mitzu, Mitzi,

Alte răspunsuri
| Shift a răspuns:

Perla;
Lisa;
Acadea;
Sugusica [de la Sugus.hee hee];
Feli [de la felina];
Ella;
Eli;
Funny [daca e mai jucausa];
Mimi;
Pisi [cel mai simplu];
Bir [BIRmaneza];
Eza [birmanEZA ];
Ane [birmANEza];
Nah...nu stiu. Ceva simplu ca sa se poata obisnui.big grin Poti sa-i pui un nume dupa o caracteristica a ei [pufoasa, neagra, alba etc.].

| Zăppă a răspuns:

1. Molly
2. Poppy
3. Charlie
4. Max
5. Alfie
6. Millie
7. Jack
8. Rosie
9. Daisy
10. Ruby

| georgiana_5779 a răspuns:

Kitty nu e romanesc dar merge. Asa o cheama pe a mea sau Titi, Miti, Miki, Mimi, Bivy, Jiji, Kiki.etc. mie genul asta de nume imi plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici http://www.caini-pisici.com/....../index.php sau LOLA ii unn nume fain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagheera (se citeste Baghira) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zuzu, Kitty, Olie, Daisy, Susy, Gigica, Rita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-i dai numele Kitty

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mona, Moni, Monica sau Kitty mi se par cele mai frumoase. Alegerea este a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maili {asa o cheama pe una dintre pisicile mele};
Liza {asa o chema pe una dintre pisicile mele};
Pamela;
Pamy;
Sisi;
Pufica;
Rita;
Pam;
Pisi;
Pufi.
Si daca are ochi albastri pune-i numele Ochi albastri{numele este dintr-o carte Aventurile lui Habarnam}.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Betty, Suzy, Wendy sau...stiu si eu...hello kitty.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Milka, Kitty, Tiga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mimy; Myssy; Syssy; Botyk; Mincei; Fluffy; Paper; Lory; Mery; Melania;...happy laughingbig grintonguesmugsmugsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un nume : Tomi, Tomitza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maya este numele perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tica, Bianca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kitty

| alexandraaaaa a răspuns:

Depinde de culoarea blanitei a ochilor. Vezi ce este mai deosebit la ea si gaseste un nume care sa iti placa si care sa arate acel ceva foarte deosebit.happy

| 27ade27 a răspuns:

Ce spui de astea: Aladora, Arista, Antonia

| :X:X RooNnA a răspuns:

Aby laughing imi place acest nume. Nu stiu de celaughing

| ioana_9187 a răspuns:

Diana, Ada, Bambi, Beky, Bella, Elina, Emy, Mara, Maia

| alex_9936 a răspuns:

Vica ar suna frumos, Adira, Mimi big grin Mimi e tare mumos ^_^