| Calauz_Leonard_1997 a întrebat:

Am si eu un caine ciobanesc german de 3 luni si nustiu daca este de rasa chiar daca am cumparat de la un vanzator cu caini premiati in strainatate cat si in tara.

2 răspunsuri:
| trifroxi a răspuns:

Si eu am avut vreo 9 catelusi ciobanesc german. Pai iti dai seama daca ii ciobanesc german pentru ca are culuarea specifica negru cu maroniu anumite structuri ale corpului, coada lunga, urechi ridicate drepte si un bot lunguiet si gros

| Calauz_Leonard_1997 explică (pentru trifroxi):

Urechile nu se ridica de obicei doar pe la 7 luni.Dar daca este un caine din parintii de lucru nu este neaparat negru cu maro.