| WhatABeautifulDay a întrebat:

Am un caine de talie mare, daca merg la camping il pot lua cu mine? Reprezinta un mijloc de aparare impotriva ursilor sau e mai degraba sa ii determine sa atace?

3 răspunsuri:
| 6Anonim9 a răspuns:

E mijloc de aparare. De ce crezi ca ar tine aia caini la oi, la stana, daca ar atrage ursii? :/

| WhatABeautifulDay explică (pentru 6Anonim9):

Nu toti cainii au avut de aface cu unul, este foarte probabil sa il provoace sau daca se sperie, sa fuga si sa se ascunda dupa tine, facand ursul sa atace.

| ShisuiUCH a răspuns:

Cred ca un caine intr-o situatie de genul ar starni mai tare ursul laughing, mai bine cainele pazeste casa.