| GabrielSMG a întrebat:

Am un iepure de apartament(cap de leu) si ii in calduri.Ce pot sa fac sa nu mai fie? Trebe dus neaparat la femela?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
El o sa iasa din calduri dupa cateva zile, nu este obligatoriu sa il duci la o femela. Oricum dupa imperechere tot in calduri o sa fie, masculii spre deosebire de femele nu se opresc din perioadata de calduri daca se imperecheaza.
Trebuie castrat daca nu vrei sa iti mai intra in calduri.
Informatii cu privire la castrare http://www.animalutul.ro/......ilor/1945/

| DianaSim a răspuns:

Şi eu am un mascul, iar tatăl meu mi-a spus că aceştia trebuie să fie duşi neapărat la femelă.

| caryyyy1425 a răspuns:

Se spune ca dacă ai un iepure de companie este mult mai bine dacă il castrezi.e mult mai sănătos pentru el..mai ales dacă face zgomote sau gesturi ciudate.