| anonim_4396 a întrebat:

Am un pui de pisica care nu vrea sa manance aproape deloc,doarme mereu si i se vede membrana aceea la ochi aproape tot timpul, ce ar putea avea?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Membrana de care vorbesti apare doar cand animalul este bolnav.Si se mai numeste si "pleoapa mortii". Nu are o problema cu ochii ci are alta suferinta care necesita vizita obligatorie la veterinar. Iar faptul ca nu mananca este un simptom grav.Si daca doarme tot timpul... poate ca nu doarme, ci zace!
Nu mai intarzia si ajut-o!

| Alicezzz a răspuns:

Mergi la veterinar cu el. Posibil e pe duca sau posibil e lenea de iarna dar daca nu mananca clar nu e inregula!

| PublicName330 a răspuns:

Poate are o infectie a ochilor.
"Nu vrea sa manance..." -> exista riscul sa aiba indigestie
"Doarme mereu" -> Daca avea ochiul deschis era riscul sa moara sau sa o usture ochii
"I se vede membrana..." -> Probabil a facut un accident

Răspuns utilizator avertizat