| Andrei750238 a întrebat:

Am un rottweiler de 2 luni (femela). In general este foarte jucausa. Astazi a refuzat sa manance. A mancat pana la urma putin si a vomitat. Acum boleste in cutia ei. Are vaccinurile facute. Medicul veterinar din localitate este indisponibil. Ce pot face? Ce medicamente sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Poate ca a mancat ceva toxic cand a umblat liber pe strada sau poate ca nu are pofta de mancare! Sa bagi in gura cainelui o lingura de smantana sau lapte si lasa sa-si revina putin mai tarziu, smantana sau laptele taie efectul otravii si capata pofta de mancare!

| Andrei750238 explică (pentru untu):

Mancase boabe pentru sobolani, dar acum e OK.

| untu a răspuns (pentru Andrei750238):

Atunci sa ai grija si sa supraveghezi dieta cainelui!

3 răspunsuri:
| Mari34512345678910 a răspuns:

Pai nu ai vreo farmacie veterinara in localitatea unde locuiesti?