| CatyBaty a întrebat:

As vrea sa imi iau un catel, imi puteti spune cateva rase de catei care ar putea sa-mi placa. !

Răspuns Câştigător
| Raraa a răspuns:

Pai depinde cat de mare vrei sa fie catelul tau.

1.Caini de talie mica:
~Affenpinscher
~Australian Terrier
~Beagle
~Bichon
~Border Terrier
~Boston Terrier
~Bulldog Francez
~Bull Terrier
~Cavalier King Charles Spaniel
~Chihuahua
~Cocker Spaniel American
~Pug (Mops)
~Pekinez
~Pinscher pitic
~Papillon
~Pomeranian
~Shih Tzu
~Teckel
~Yorkshire Terrier

2.Caini de talie medie:
~Airedale terrier
~Akita Inu(Ainu)
~Amstaff
~Border Collie
~Brac Maghiar
~Brac German
~Bulldog Englez
~Ciobanesc German
~Chow Chow
~Basset Hound
~Doberman Pinscher
~Golden Retriever
~Labrador
~Rottweiler
~Pudel

3.Caini de talie mare:
~American Foxhound
~Beauceron
~Bullmastiff
~Cane Corso
~Dalmatian
~Dog German
~Gordon Setter
~Husky Siberian
~Saint Bernard
~Shar-Pei
~Terra Nova

Atat de la mine.Iti doresc sa alegi cel mai potrivit caine tie si sper ca ti-am fost de folos. happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Caucazian maidanez.

| Raraa a răspuns:

Hai ca ti-am enumerat la caini acolo.Mai bine iti zic mai pe scurt.

Daca vrei sa fie mic,ia un Bichon,un Pomeranian sau un Yorkie.

Daca vrei mediu,ia un Amstaff sau un Labrador.

Daca vrei mare, ia un Dalmatian sau un Husky.

Opinia mea:Eu cred ca ar trebui sa iti iei un Amstaff (American Staffordshire). Acesta este un caine puternic, un gardian/protector/paznic desavarsit, un energic, dar mai presus de orice este un mare sentimental.Este un caine prietenos, dependent de dragoste si de afectiune; un caine jucaus de talie medie care poate sta foarte bine si in curte sau si in casa cu tine.Iti recomand acest caine, deoarece fratele meu are unul, îl cheama Taz si este cel mai scump caine din lume.Este un afectuos atat de mare; un prietenos, adica trebuie sa vezi cat de fericit e cand ne vede pe astia din familie; ne ia pe toti la lins. laughing.

Si daca te uiti la poze cu câini din rasa asta pe net sa nu te sperii, sau sa zici ca nu stiu cum arata, ca aia sunt pentru concursuri, sunt steroidizati si au urechile taiate.

Sper ca ti-am fost de folos. happy

| ItachiUchiha a răspuns:

Bichon
Border Terrier
Boston Terrier
Bulldog Francez
Shih Tzu
Teckel

| RedNose a răspuns:

Sunt ogramada de rase, era bine totusi sa spui cateva criterii in alegerea unui pui: par, talie, energie, dresaj etc.

| deny2013 a răspuns:

Shar-pei,Chow-chow,Ogar Afgan, Samoyed, Golden Retriever. Darn nu CANE CORSO! Sunt foarte rai si cu stapanul!

| Alisse a răspuns:

Poate esti doritoare sa adopti unulhappy

| Emilia1015 a răspuns:

Shih Tzu, Bichon, Beagle

| andutzu22 a răspuns:

Depinde ce vrei da la caine daca vrei sa te pazeasca i-a un ciobanesc german.Pentru vanatoare brac german sau foxtier. Pentru lupte intre caini amstaff sau pitbul .rottwailer.sunt multe rase dar trebuie sa te gandesti bine ce vrei depinde stai la tara sau la oras difera. Sper sa gasesti cainele potrivit.

| Calin_Ionut_1975 a răspuns:

Doberman