| blueberryandcupcakes a întrebat:

URGENT! De curand am salvat un catelus de cateva zile(de abia ii dau ochii) si am observat ca se strang niste viermi pe langa el si pe labuta lui deja il mananca.va rog mult, spuneti-mi cum sa omor viermii ca sa nu ii afecteze rana si pielea! Daca e vorba de medicamente spuneti-mi cum se numesc si pretul daca il stiti.sa nu fie prea scump.va rog mult!

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Aoleu! muta-l de unde sta de ajung viermii la el, da-i cu apa, clateste, spala acolo ca sa scapi de ei. dupa poti sa dai cu rivanol, sau cu pudra cu zinc sau o solutie cu zinc, astea le gasesti si la farmacie. daca gasesti vreun cabinet veterinar deschis du-te cu el acolo si o sa-ti dea doctorul ce-i trebuie la catelus.

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Salut uite ce zic eu dul maine la veterinar de urgenta spalal cu apa si clatestel bine dar si grija sa nu ei cv de la el si maine doctorul iti va spune ce sa faci daca trebuie poti sa il vaccinezi sau sa il sterlizezi sau in cazul in care este data sa o castrezi. Sper ca te-am ajutat destul multa bafta cu catelusul si stai fara griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu e vaccinat. Mergi de urgenta la un veterinar. E duminica totusi, nu cred ca gasesti vreunul astazi, dar poti suna la cabinet sa intrebi ce poti face pana maine cand il duci la veterinar. Vorbesc serios, poate sa fie o problema grava. De obicei viermii se aduna doar..la cadavre, ceea ce mi se pare ciudat. nu incerca sa-i omori cu niciun fel de spray, s-ar putea sa afecteze pielea catelului.

| anduta1999 a răspuns:

Poti sa il duci la cineva sa aiba grija de el...