| andy14 a întrebat:

Sal TPU am fost la un prieten iar el avea un caine vacinat care a sarit pe mine si m-a muscat prin pantaloni pantaloni nu sau rupt sau ceva dar mie mi-a lasat o rana micuta am dat cu spirt a trecut o saptamana si deja rana nu se m-ai vede dar simt cum se zbate piciorul oare se vindeca sau am ceva? Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brunetzika_Ancutza_1990 a răspuns:

Stai linistit!, piciorul tau se zbate fiind ca se vindeca. Daca ai folosit spirt pe rana e cel mai bine, pe cuvant nu mint!, asa a fost si o prietena si si-a pus spirt dupa max. o saptamana s-a vindecat!

| andy14 explică (pentru Brunetzika_Ancutza_1990):

Se zbate dar mai simt si cum am doare zona si ma mai doare putin mai jos de rana

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Normal daca cainele este vaccinat nu ar trebui sa se intample nimic, dar nu strica sa mergi la un control.

| AlexDFY a răspuns:

Eu am fost muscat acum cativa ani de un caine nevacinat, si nu am patit nimic, numai stiu daca mi-am pus apa oxigenata sau betadina, dar si acum mai am semn, am avut geaca atunci care era foarte groasa, si m-a salvat.Rana era destul de mica, stiu ca mi se facuse o vanataie, dar daca tu zici ca acel caine era vacinat, nu ai de ce sa iti faci griji.

| andy14 explică (pentru AlexDFY):

In cat timp ti-a trecut rana si durerile?

| alexandrazuzy a răspuns:

Daca cainele era vaccinat si ai dezifectat rana eu cred ca are nimic dar am auzit ca se face o injectien umita tetanus dar eu am fost la o prietena sa mancam cirese si o sarma putin

ruginita mi-a intrat in picior un cm si nu am

dezinfectat rana dupa cateva zile a inceput sa

ma doara tendonul dar mi-a trecut sper ca tiam amfost de ajutor