| ss501 a întrebat:

Buna!
Am gasit un pisoi, are in jur de 3 saptamani. De 4 zile ii dau sa manance lapte de vaca cu galbenus de ou frect cu zahar si putin ulei.In prima noapte pisoiul a facut scaun zeama negru cu ceva chestii plate negre. I am dat zeama de orez si nu a mai facut. Acum dupa 2 zile face scaun galben dar tare.Azi dimineata a fact putin, cam 1 cm max 2, dupa amiaza pe la 5 la fel si acum la 3AM tot 2 cm (nu ma uit ce are in scaun ca e prea scarbos si imi iasa sufletul laughing).Ce are?

( nu insistati sa l duc la veterinat pentru ca nu mi permit.)

3 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

De ce ii dai zahar si ulei? thinking Ne otraveste si pe noi zaharul, mai ales pe acel pisoiasi micut. Nu-i mai da asa ceva. Pisoii mei cresc cu lapte de vaca simplu. Acum s-au facut ceva mai mari si le dai lapte cu putina paine inmuiata in el. Probabl organismul pisoiului a fost invatat doar cu lapte (de fapt, sigur sa a fost) si cand i-ai dat zahar si ulei deja s-a dat peste cap.
Vezi ca sunt la farmacia veteriana vitamine, si nu sunt asa scumpe (10 lei) sa-l mai ajuti daca vezi ca slabeste pentru ca laptele de vaca nu e ca cel al pisicii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La pisici si caini nu se da dulce sub nici o forma, nici ulei mai ales cand sunt mici, condimente de nici un fel. Vezi ca sunt site-uri pe google.

| ss501 explică:

Asa am gasit pe intetnet formula.