| Aannoo154 a întrebat:

Am si eu un pui de broasca testoasa si as dori sa o pun intr-un acvariu! Nu stiu ce inaltime ar trebui sa aiba apa! Eu m-am gandit daca as putea sa ii pun in jur de 50 cm! Oare este prea mult? Oricum o sa ii fac ceva pe care sa stea si pe uscat! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Stefan_Florescu_1991 a răspuns:

Depinde de marimea testoaselor. Sa stii ca multe specii de testoase prefera sa imbine uscatul cu apa. Ideeal e sa pui undeva pe marginea acvariului si o piatra pe care sa poata sta in afara apei sau infine macar sa ajunga cu capul ca sa se poata odihni

2 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Pune-i un fel de scarita, daca vrei 50cm, ea trebuie sa stea la suprafata cateodata.

| Isuckatnames a răspuns:

Este prea mult 50 cm.In jur de 2 cm peste inaltimea carapacei testoasei este destul.Pare putin stiu dar asa este recomandat.Nu uita sa-i pui si o suprafata unde poate sta pe uscat deoarece ea va sta mai mult pe uscat decat in apa.Apa o ajuta atunci cand mananca pentru a inghitii.