| blackcat_7356 a întrebat:

Am si eu un pui de pisica, are 5 luni. Acum o saptamana a inceput sa se scarpine foarte mult. Am dus-o la veterinar, i-a dat cu Frontline dar doctorul nu mi-a spus ce are. Purici nu sunt, pentru ca nu sar. Ce poate fi? Sunt niste chestii mici maronii. Si inca se scarpina.

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Sa`ti traiasca pisicuta happy. Intreaba la magazinul de animale de la ce varsta poate purta zgarda anti-purici. O scapa de paduchi, capuse, purici si alte insecte daunatoare. Daca e prea tanara ca sa poarte zgadra cumpara`i sampon pentru pisici si spal`o de 2 ori pe spatamana in chiuveta.ai grija sa n`o chinui.

| magicianul19 a răspuns:

Pot fi paduchi. cumpara ceva pentru parazitii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-ai insistat ca medicul sa-ti spuna ce crede el ca are animalutul? ca doar de aia ai platit!

| Red_1685 a răspuns:

Veterinari in mare parte habar n-au de animale...numa asa aiurea...si raspuns ia ceva pentru parazitii cum o spus si magicianul19