| nujnuj a întrebat:

Am un mascul chinchilla de saptamana trecuta. Aseara a inceput sa chitaie tare. Este normal? Care ar putea fi cauza?

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Ar putea fi mai multe cauze, poate are dureri cauzate de ceva anume, poate "e in calduri", poate fi de la stres, sau ceva ce nu ii convine. Cauzele pot fi multiple. Eu te sfatuiesc sa mergi sa intrebi la un petshop(unul in care se vand chinchille, hamster, porcusori de guineea, etc) care ar putea fi cauza, deoarece cei ce lucreaza acolo au astfel de cunostinte. Daca nu primesti acolo raspunsuri cel mai bine ar fi sa consulti un medic veterinar.