| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal nimfa si sta mai mult liber prin casă si azi am observat ca șchioapă și tine un piciorus sus. M-am uitat atent si am vazut ca strânge gheruta, iar piciorul il mișcă deci nu cred ca e fractura. Oare ii trece, durează mult?
Aveti ceva sfaturi?
Funda.
Mulțumesc.

1 răspuns:
| vampireland a răspuns:

Probabil a cazut si s-a ranit in zbor. Sau probabil ca s-a intepat in ceva, daca il lasi liber prin casa. La fel de posibil este ca el sa-si ridice cate un picior in penaj pentru a-l relaxa. Depinde ce intelegi prin a schiopata. Asteapta cateva zile, vezi cum evolueaza. Daca nu, incearca sa gasesti un veterniar la care sa-l duci.