| Floricica014 a întrebat:

Buna!
As vrea sa stiu de la cate luni(sau saptamani) pot sa duc bichonul havanez la plimbare si cu ce sa il duc la plimbare(ham sau lesa si zgarda).

Răspuns Câştigător
| Georg13 a răspuns:

Lucrurl asta cel mai bine ti-l poate spune medicul. Pentru a scoate la plimbare catelul trebuie ca acesta sa aiba toate vaccinurile facute, pentru ca altfel este periculos pentru el. Cat despre ham sau lesa, eu as opta pentru ham. Mi se pare mult mai comfortabil pentru catel si in acelasi timp ai si un control mai mare asupra lui. Cand il tragi, nu il sugrumi de gat, ci ii tragi tot corpul.

| Floricica014 explică (pentru Georg13):

Aici ai dreptate ca are o ruda de a mea un caine care nu stiu pe unde a fost cu el la plimbare, a patit ceva si a murit sad (nu avea toate vaccinurile)

1 răspuns: