| anutzik a întrebat:

Buna,cine se pricepe la avon? As avea niste intrebari sa-i pun.

Răspuns Câştigător
| Al3xAndraa97 a răspuns:

Eu. sunt reprezentanta! happy

| anutzik explică (pentru Al3xAndraa97):

1. la acel catalog special pentru reprezentanti cu reduceri daca vine in fiecare luna? si daca fac comanda din el se pune la socoteala cu produsele din catalogul normal? si daca sunt mostre si la machiaje?

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru anutzik):

Deci.: cand dai prima comanda sa spunem ca dai din catalogul normal. cand iti vine comanda iti vine cu produsele care le-ai comandat +catalogul din campania urmatoare, brosuri( avon magazin si catalogul pentru reprezentanti), monstre. Dupa ceea daca faci iar comanda din campania urmatoare si vrei sa comanzi pentru tine di revista reprezentantilor acolo sunt putin mai ieftine dar problema este ca la produsele din revista pentru reprezentanti nu se aplica discount. si acolo gasesti si monstre de machiaj dar costa si ele dar nu mult in jur de 50 bani 1 leu 2 lei cam asa!

| anutzik explică (pentru Al3xAndraa97):

Deci daca eu vreau sa fac luna asta comanda de 120 lei si acea acomanda este si din catalogul normal si din catalogul pentru reprezentati nu se poate? trebuie doar din catalogul normal si ceea ce iau din catalogul de reprezentanti este ca un plus pentru mine?

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru anutzik):

Ba da poti face in acceasi comanda din ambele cataloage. dar numai ca dn cel de reprezentanti nu iti pune discount la produse dar este putin mai iefitn fata de cel normal.iar la prosudele din cel normal se pune discount. sa faci comanda din cel de reprezentant este si un plus dar si un minus. Plus deoarece este mai ieftin fata din cel normal dar si minus pentru ca nu are discount. eu nu am facut comanda niciodata dn cel de reprezentant pentru ca am preferat discountul. saa zicem ca faceam comanda eu de 80 de lei dar plateam 50 de lei. dar trebuie sa dar comenzi cat mai mari si in fiecare campanie ca sa-ti creasca disountul

6 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Te referi la produse?

| anutzik explică (pentru AnnaaaMaria):

Nu. deci ma referm 1. la acel catalog special pentru reprezentanti cu reduceri daca vine in fiecare luna? si daca fac comanda din el se pune la socoteala cu produsele din catalogul normal? si daca sunt mostre si la machiaje?