| DragosNr001 a întrebat:

Cred ca toata lumea stie de Minecraft. Ei bine, indiferent unde intru ( browser, direct pe pc ) nu merge. Apare :

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 10/19/12 6:35 AM

- Minecraft Version: 1.3.2
- Operating System: Windows XP (x86) version 5.1
- Java Version: 1.7. 0_07, Oracle Corporation
- Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
- Memory: 786946928 bytes (750 MB) / 1037959168 bytes (989 MB) up to 1037959168 bytes (989 MB)
- JVM Flags: 3 total; -Xbootclasspath/a:C:\PROGRA~1\Java\jre7\lib\deploy.jar; C:\PROGRA~1\Java\jre7\lib\javaws.jar; C:\PROGRA~1\Java\jre7\lib\plugin.jar -Xmx1g -Xms1024M
- LWJGL: 2.4.2
- OpenGL: ~ERROR~ NullPointerException: null
- Is Modded: Probably not
- Type: Client
- Texture Pack: ~ERROR~ NullPointerException: null
- Profiler Position: N/A (disabled)[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:233)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:516)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 85e3a827 ----------

Si stiu ca trebuie sa updatez driverele. De unde? Da-ti un link cu driverele pentru ca sa mearga orice joc 3d (nu merge NICI UNUL ) si un link cu un minecraft bun, daca se poate sa fie Romanesc.
FUNDA SI ADD FRIEND!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Intri frumusel pe site-ul producatorului placii video, downloadezi driverul corespunzator placii tale si enjoy!

3 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Stiu problema, si eu am mai avut-o.
Dai click dreapta pe desktop>Properties>Settings>Advanced>Troubleshoot si e acolo o bara si un fel de butonas. E, tragi de butonasu ala in spate pana la al treilea grad.
Despre Minecraft Romanesc, daca vrei bagi david.luca si iti dau eu un Minecraft la care poti sa-i setezi limba in romana. Funda puppy dog eyes?

| DragosNr001 explică (pentru ILied):

Am incercat orice, si ala tubleshoot da tot nu o mers

| SNAXOERS a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. help!