| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

Buna sad! De curand i-am luat o roata de alergat, hamsterului meu dar am facut marea greseala ca sa ii cumpar una cu gratii din alea crying. Ieri am descoperit ca hamsterita mea s-a lovit la ambele picioruse din spate la roata aia crying. Nu prea dadea semne mai ciudate adica nu avea un comportament mai ciudat era la fel happy. Mentionez ca la un piciorus rana e detul de lunguiata si mie si mila sa ma uit la ea... iar la altul e una micuta. Normal ca i-am scos roata se cam plictiseste dar na. Am vazut ca ranile sunt uscate deja, nu am vazut urme de sange pe talas. Deci intrebarea mea e:
Ce i-as putea face ca sa se vindece ranile? Sa o las asa sau sa incerc sa o dau cu niste alifii daca da de care?

Răspuns Câştigător
| CrazyKiddd a răspuns:

Mai intai dezinfecteaza rana cu apa oxigenata apoi poti sa ii dai cu o crema din plante, deoarece se poate linge la piciorus.Eu iti recomand crema de galbenele, cat despre roata poti sa i-o pui inapoi dupa ce se face bine, dar acoper-o cu cartonbig grinfunda?

3 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Da-o cu betadina, sau mai bine du-te la veterinar cu ea, decat, Doamne fereste sa-i faci mai rau.
Data viitoare cand cumperi o rotita ai grija sa fie invelita pentru a evita accidentele astea.
Numai binebatting eyelashes

| adelutza2000 a răspuns:

Sa nu-i mai pui roata inapoi. Poti sa-i cumperi una de plastic pentru ca in cea cu spite isi rupe iar piciorul. Dca s-au uscat ranile nu mai e nevoie sa o dai cu altceva. funda?

| Ax3L a răspuns:

Las-o asa mai bine.