Întrebare recomandată | Callme a întrebat:

De la ce varsta se pot hrani cu hrana solida puii de pisica? (lapte,branza, carne etc)
*si un site preferabil
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Residentz a răspuns:

Cel mai probabil de la 3 saptamani.
Uite un site http://www.informatiiprofesionale.ro/......ect-pisica
Sper sa te ajute;)

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

După 6-7 saptamani cand se vor intarca de la pisica mama.

| valentingb a răspuns:

Lapte poti sa le dai la o luna, branza moale la o luna jumatate, carne moale la doua luni si un pic, la 3 luni pot manca aproape orice, mai putin oase, au dintisorii prea mici si fragili.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
4-5 luni, vezi care e treaba cu dințișorii.
O ZI BUNĂ!

| karsivan a răspuns:

Puii de pisica se intarca la 2 luni din acest moment pot fi bagati pe hrana, introducerea alimentelor de va face treptat si cu acomodare, adica gis cu lapte citeva zile apoi branza de vaci cu putin galbenus de ou, dar cel mai simplu poate fi varianta hrana de animale kitten uscata si pliculete nu te mai chinui sa prepari fel de fel. Oricum alegerea hranei pentru puiuti ar trebui consiliata de un medic veterinar( ii cantareste, va recomnda hrana si le urmareste dezvoltarea pana pot fi adoptati)

Răspuns utilizator avertizat
| babyliss89 a răspuns:

Pai dupca cel mult o luna le poti da mancare solida eu asa am facut si nu au nimic dar le mai poti da si tu lapte din cand in cand.

| victor06 a răspuns:

Http://www.mayra.ro/......de-pisica/ (1) despre pui http://www.royalcanin.ro/ghidul-de-crestere-pentru-pisoi.html (2) un ghid complet despre crestere (cum sa il inveti sa se acomodeze, toaletarea, boli, prevenirea bolilor ...etc) sper sa te ajute

| viomarmi22 a răspuns (pentru victor06):

Eu am 3 pui de pisică de nici 2 săptămâni care deja au deschis ochișorii și mama lor din păcate a fost călcată de mașină, apoi mâncată de câini acum 4 zile.Ne chinuim să hrănim puii cu pipeta și lapte integral, dar nu putem fi prezenți continuu la locul intravilan din afara orașului să hrănim acești pui.Sunt disperat și aș vrea să păstrez toți puii în memoria pisicii de care ne-am atașat foarte mult, fiind o vânătoreasă de șoareci extrem de utilă în curte.Ce să procedez să-i fac să se hrănească singuri începând chiar de acum?

| mihaitzuka112 a răspuns:

De la 3/4 luni(3 jumatate)