| RitaDeluxxxe a întrebat:

Buna dragii mei! cine este din Braila si are un pui de pisicuta sa l ofere spre adoptie? imi doresc foarte mult sa adopt unul.big grin

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Nu sunt din Braila, insa totusi am cautat un raspuns la intrebarea ta. Arunca o privire aici: http://www.adoptiipisici.ro/judetul-braila/

| RitaDeluxxxe explică (pentru LolaLollita):

Iti multumesc mi ai fost de mare folos...mi am gasit pisikutza big grin

| LolaLollita a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Ma bucurhappy Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea! big grin

27 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

În Brăila aveţi pisici?

| pwp a răspuns (pentru Woodenpints91):

HaHa ce amuzant!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru pwp):

Eu dacă aş fi pisică m-aş simţi jignită dacă ar trebui să stau în Brăila.
Eşti cumva brăileancă? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

De ce te-ai simti jignita? happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Voi brăilenii...

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu raspunde cu "voi" ca eu nu sunt voi. In plus nu sunt din Braila doar te-am intrebat de ce te-ai simti jignita. Si ai putea continua fraza ca nu are nicio logica.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Dacă nu eşti din comuna Brăila, nu o să înţelegi niciodată glumele dintre brăileni şi galăţeni.

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Tu cumva esti din Galati?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Da. De ce?

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Esti cam prost sa fii din Galati. Oricum nu conteaza de ce. Am fost si eu curioasa de raspunsurile tale si m-am uitat pe ele. Se vede ce vocabular ai laughing Ai vocabular de brailean/braileanca.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Îţi apreciez umorul şi fina ironie.

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da,mersi si eu sunt din Galatilaughing Ma gandeam ca ma vei injura acum dupa ce te-am facut prost. happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Dacă vrei să mă faci prost si tot eşti din Galaţi poţi să-mi spui în faţă.
Chestiile virtuale chiar nu mă afectează absolut deloc.

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu, lasa nu iti spun in fata. Hai pa ca facem chat. Daca stii ce e ala. happy kiss

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Eu ştiam că se zice conversaţie nu chat.

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Bine ca stiai. Sa incheiem conversatia ca nu imi place sa vorbesc cu orice persoana.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru yyyyy):

Cumn spuneam, îţi apreciez fina ironie. Involuntară din păcate.

| yyyyy a răspuns (pentru Woodenpints91):

laughing straight face

| pwp a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da,sunt...si recunosc nici mie nu-mi place aici.e micut, cam multi tigani...dar Galatiul e mai bun?
In plus, la Braila veniti in mall big grin

| Woodenpints91 a răspuns (pentru pwp):

Singura realizare a Galaţiului este că nu-i Brăila laughing

Am fost şi eu o dată la mall-ul ăla al vostru cu care vă tot lăudaţi, şi am cheltuit evhivalentul a 26 beri de bodegă. Nu-mi place, prea multă lume...prea multă lume care se uită la mine...am făcut atunci o supradoză de brăileni. Deşi, probabil erau mai mulţi gălăţeni brăilenizati în mall-ul ăla, că acum toţi se duc la filme 3d, şi să prindă reducerile de la Kenvelo şi Leonardo confused

| Dumnezău a răspuns (pentru Woodenpints91):

Deci e adevarata legenda ca Braila are mol si Galati are lula.E adevarat si ca brailenii, ca sa ajunga in Galati, trebuie sa treaca de Selgrosul de la mijlocul drumului si viceversa?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Dumnezău):

Selgrosu ăla e fix la marginea Galaţiului, lângă Real şi facultatea pentru proşti Danubius.
În cea mai nesigură zonă a oraşului, care în minim 10 ani ori va fi inundată de Dunăre, ori invadată de brăileni înarmati cu beţe. Sper totuşi să inunde Dunărea...e mai demn.

| pwp a răspuns (pentru Woodenpints91):

Recunosc ca am ras la post-ul asta laughing

| RitaDeluxxxe explică (pentru Woodenpints91):

Bai deci puneti niste intrebari asa infantile si retarde si va place sa radeti de altii de n am mai vazut asa ceva..chestia e ca oamenii din ziua de azi si mai ales tineretul precum toti acesti indivizi care comentati pe tema acestui oras mai au foarte mult sa se emancipeze si sa si dechida creierasul ala al lor cu un neuron adunat de la fiecare pentru a face un intreg.