| Andreea555012 a întrebat:

Eu fac bratari din elastice ( pițigume ) si Mătușa înainte de a pleca de la noi cand a văzut ce modele fac mi-a luat 5 pungulițe cu elastice, problema e ca una dintre ele are niște elastice in forma de 8-URI si nu știu cum se lucrează cu ele iar pe YouTube si google nu am găsit. Ma puteți ajuta cu un tutorial de pe YouTube sau niște indicații? Mersi!

4 răspunsuri:
| Lorde92 a răspuns:

Bratarile acelea sunt cangerigene!

| Niss a răspuns:

Oricum ai face bratari din acele elastice, eu zic sa renunti pentru ca sunt cangerigene!

| viotedy a răspuns (pentru Niss):

Astea-s bazaconii de-ale ziaristilor.Hainele de la chinezi nu-s cancerigene? Doar sunt din aceleasi materiale.

| Andreea555012 explică (pentru Niss):

Sunt cancerigene dacă nu știi de unde sa le cumperi. Cele din supermarketuri care au croșeta aia de fier si marca producătorului pe ea nu sunt cancerigene. A zis si la tv.