| MioaraParalescu a întrebat:

Buna @ll! Am rezolvat o problema, care o aveam, cu cainele meu, dar acum cand un caine se apropie de el, maraie, si ma tem sa nu vina la catelul meu un caine urias, iar el sa maraie, si sa se ia la bataie! cainele mare l-ar face zob!
PS:funda+vot, pentru un raspuns care ma poate ajuta!

Răspuns Câştigător
| angels0nina a răspuns:

Pur si simplu du-te la pet shop sau la un veterinar de animale si spune-i problema cu cainele.Iar daca problema cu cainele nu se rezolva du-te la un specialist.Iar daca nu stii unde se afla du-te la politie si roaga-i sa-ti caute dosarele specialistilor.Si daca nu merge nimic din toate astea cumparai cainelui tau o botnita sau dai otrava de soareci.Si mie mi s-a intamplat dar putin mai diferit la mine cainele se dadea la oameni.

| MioaraParalescu explică (pentru angels0nina):

Imi e rusine sa i pun botnita, deoarece este foarte mic.

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Olla! cand mergi cu el la plimbare, si vezi ca latra/maraie dai peste urechi! grija sa nu te muste...si tot asa pana se deznobisnuieste sa mai latre/maraie! succes!

| MioaraParalescu explică:

Si e enervant, co oamenii cu caini cuminti, spun:lasa lasa ca nu il musca!

| MioaraParalescu explică:

Dar am votat pe toata lumeahappy

| negru30 a răspuns:

Nu am inteles bine - ai doi caini?

| MioaraParalescu explică (pentru negru30):

Unul mic si rau happy

| negru30 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Impune-te in fata animalului - animalul nu are voie sa treaca peste vorba ta ca stapan - dar daca tie iti este teama ca cel mare il va manca pe cel mic, atunci cainele mare te simte Tu trebuie sa-l obligi sa fie cuminte - nu mai sta cu teama - animalul simte si profita - daca nu reusesti apeleaza la un specialist - nu este un caine rau dar animalele sunt fff egoiste, si le este frica ca dragostea pentru ei sa nu o imparti sau sa-l parasesti - daca nu reusesti sa te impui in fata celui rau apeleaza la un specialist

| ItachiUchiha a răspuns:

Atunci cand vezi caini i-al in brate asa caini nu vor ajunge la el.