| Calin_Evelina_1993 a întrebat:

Bună... mai demult am scapat puiul meu de iepure salbatic (care are 1 luna si ceva) din brate (eram în genunchi, deci era o distanta mica). Dupa ce a cazut a matait de vreo 3 ori si s-a oprit. Dupa un timp i s-au lasat urechile pe o parte... nu cred ca e ceva neinregula, banui ca asa este el... a inceput sa nu mai manance asa bine și acum mananca mai deloc si zace intins. Nu cred ca ar avea o legatura cu faptul ca a cazut... banui ca este vreo boala, din cate stiu ei sunt foarte sensibili... mai am un iepure care acum sta separat... credeti ca va muri? Ce este de făcut? Cei care au iepuri : vi s-a întâmplat asta? Helppppp

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Du-l la veterinar, iar după ce îşi revine, eliberează-l undeva în câmp (şi pe el, şi frate-său), nu fi sadic(ă)!

| darrio2007 a răspuns:

Pune-i baterii Duracell.Isi va reveni.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iepurii salbatici nu se adapteaza la casa. Va muri. Mai bine taie-l si fa o friptura.