| Mada_Madalin_1998_hplT a întrebat:

Am gasit in padure un pui de iepure salbatic si nu stiu ce sa ii dau sa manance!
Am incerccat sa ii dau varză dar nu mănâncă...

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

" Am gasit in padure un pui de iepure salbatic "

Nici nu o să mănânce. Poți să-l ți câteva zile și o să te convingi. O să stea așa până când o să moară de foame.
Acum vreo 10 ani și tata a „ găsit " cum zici tu un iepure de câmp ( sălbatic ), și a murit. Dar fi atent, noi pe vremea aia mai aveau iepuri, vreo 30, deci știam foarte bine cum se cresc iepurii și restul + că tata avea iepuri de când era mic.

Așa că du-l înapoi de unde l-ai „ găsit " pe jos.

Dar evident că nu vei face asta și vei vedea mai târziu că o să moară de foame.
E sălbatic, nu e de casă. Nu e obișnuit să trăiască într-o cușcă.
Dintre o viață la închisoare și moarte o să aleagă moartea.

| Mada_Madalin_1998_hplT explică (pentru Iunix):

Multumesc pentru ajutor, o sa il duc chiar acum.

| Gdidishekwowv a răspuns:

Și eu am găsit ieri 2. Eu i-am dat lapte dar nu se mai mișcă. Azi o sa ii duc înapoi dar o data ce iai atins mie mi s-a spus ca mama lor nu o sa ii mai ia inapoi