| Miranda27 a întrebat:

TPU! Parintii mei tin niste iepuri (de carne). Avem doi pui, cam de doua luni, iar unul dintre ei (stiu ca suna unpic ciudat), s-a umflat. Si sta foarte suparat si nu mananca. Cred ca are febra, pentru ca bea multa apa. Am auzit ca pentru iepurii care se umfla, e bine sa la dai patrunjel, dar tot nu vrea sa manance. La veterinar nu cred ca o sa-l duc, pentru ca parintii mei zic ceva de genul: de ce sa ducem un pui de iepure la veterinar, cand mai avem o gramada? doar ce crezi ca mai demult se ducea orice iepure bolnav la doctor? sad In fine, eu tot as vrea cumva sa il ajut, dar oare pot sa incerc cumva, nu stiu cu ceva de mancare, sau cu altceva?

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Ei se mai umfla daca manca iarba uda. Sa nu le dai iarba uda niciodata, numai uscata si cand e mare poate manca si verde.

| DenissaRoxana a răspuns:

Iepurii se umfla daca mananca lubenita in exces.le-ai dat?
Acasa nu ai ce sa ii faci, trebuie sa il vada un medic veterinar.

Răspuns utilizator avertizat