| madalinap2 a întrebat:

Bună, pisicul meu de doar câteva săptămâni încă nu și-a deschis ochii. Are doar un ochi întredeschisa și pe celălalt are un fel de cojiță gălbuie. Ar trebui sa mă îngrijoreze această cojiță? Cum ar trebui să îi curăț ochiul?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un veterinar cu pisoiul sa il consulte.

| ioana748 a răspuns:

Asocilin de la farmacia veterinara. Sa nu tragi de cojita. O sa i deschida pe amandoi.
Sanatate, ❤️

| Lupică27 a răspuns:

De medic veterinar ai auzi? iti dai seama ca nu e bine daca pana acum nu a deschis ochii!

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Cred ca trebuie sa il vada un medic veterinar, este posibil sa aiba o conjuctivita sau chiar rinotraheita. Poti incerca cu o discheta demachianta inmuiata in apa calduta sau ser fiziologic sa stergi fin si lent acele cojite, iar dupa ce se vor inmuia, posibil sa ii cada.

| SpoiledBrat a răspuns:

Ce naiba e un pisic? Nu mai știm scrie in 2024?