| natalia34 a întrebat:

Buna prieteni, eu impreuna cu prietenul meu ne dorim foarte mult sa plecam in afara tarii (indiferent unde)la ingrijit batrani, deoarece cu banii din Romania nu ne putem ridica o casuta modesta.as fi recunoscatoare daca ne-ati ajuta.rog seriozitate. multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal v-as sfatui sa va apucati de carte si sa plecati dupa ce ati facut o facultate.

Plecatul la ingrijire de batrani nu va recomand mai mult din urmatoarele motive:

1. Nu veti castiga cu adevarat bani pentru a face ceva serios. Practic veti munci ca sa platiti in general chiria si alte cheltuieli. Dar nu o sa va faca bogati.

2. Ar cam trebui sa stiti limba tarii respective destul de bine.

3. Daca sunteti atasati de familie o sa fie destul de greu.

4. Ar trebui sa plecati pe rand. Saca unul va sta acasa si altul va munci, cel care sta acasa s-ar urca pe pereti de plictiseala.

5. Emigrarea testeaza cu adevarat o relatie. Daca nu sunteti siguri de voi... mai ganditi-va odata la formula in care vreti sa mergeti.

6. Emigrarea inseamna si mult stres. Nu zic ca nu vin si rezultatele... dar de regula dureaza la propriu 10 ani pana cand asta se va intampla.