| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara..am o intrebare pentru dvs. Medicamentele pentru pisici care le opresc intrarea in calduri le ingrasa? Tin sa mentionez ca pisica mea a puiat acum 3 saptamani, iar acum o saptamana toti puii au murit, eu am inceput tratamentul cu progestin, credeti ca e eficient? Le ingrasa acele medicamente?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu le ingrasa, dar le face cancer.
Am o prietena care i-au murit ambii caini la 5 si 7 ani, cu cancere din cauza acestor pastile chimice de inhibare a "sexualitatii".

| Violleta2022 a răspuns:

Ce sens are pentru tine acese 2 fraze?
"eu am inceput tratamentul cu progestin, credeti ca e eficient?
Le ingrasa acele medicamente?"

Spui ca TU ai inceput un tratament cu progestin, pentru ce?

In orice caz, eu recomand castrarea prin operatie chirurgicala, fiindca chimicalele care suprima "caldurile" pisicilor si cainilor sunt cancerigene.

| Maria294387582 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru pisica...cred ca se intelege foarte clar din cauza faptului ca vorbeam despre eahappy Plus ca am ales categoria pets..deci

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria294387582):

Cum ar putea sa se inteleaga ca-i despre pisica, cand tu singura aici scris despre persoana ta:

""eu am inceput tratamentul cu progestin, credeti ca e eficient?"

| Catrice a răspuns:

Nu le îngrașă.