| Miki1m1 a întrebat:

Buna seara. Am un pui de Bishon de 2 luni are primul vaccin făcut, as vrea sa ii fac baie că i s-a făcut blănița urata.

4 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna seara! La varsta de 2 luni nu are schema de vaccinare completa. Spun asta pentru ca trebuie sa ai grija daca ii faci baie ca nu cumva sa "raceasca", ca altfel ii dai toate schema de vaccinare peste cap. In cazul in care va fi nevoie sa ia antibiotice sau antiinflamatoare, schema de vaccinare se anuleaza.

Mai multe detalii gasesti si aici: https://www.veterinarladomiciliu.ro/......-cainelui/

| medicveterinarbucuresti a răspuns (pentru medicveterinarbucuresti):

Mai sigur este sa folosesti sampoane uscate.

| Sia90 a răspuns:

Bună ziua! Se poate

| Anonim65tf a răspuns:

Îi poți face, dar sa fi super blond/a cu el