| ana090182 a întrebat:

Bună seara TPU
Mi-am convins părinții să-mi cumpere un câine...
Dar nu ştiu ce rasă...
Eu m-am gândit la Mops/Pug si Bichon Maltez
Nu m-am decis care să îl aleg. Îmi ziceți voi care ar fi mai bine să îl aleg?
P.S:stau la apartament cu 2 camere.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pug ar fi ok pentru ca nu prea lasa par, sunt cuminti si nu-s asa `basic` ca bichonii laughing Sau canish ai putea sa-ti mai iei, sunt caini buni pentru apartament.

5 răspunsuri:
| Robert_George_2001 a răspuns:

Rasa "Corgi" Ar fi cea mai bună

| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns:

Este foarte important sa veci ce comportament au rasele de caini pe care ti le doresti si daca esti pregatit sa-ti asumi responsabilitatile pentru el. Uite un link cu informatii despre caini: care sunt buni pentru apartament si care nu, vezi ce rasa ti se potriveste: http://www.toateanimalele.ro/articole/7-rase-de-caini-pentru-copii/

| Goodfrey a răspuns:

Bichonii, nu numai cei Maltezi, sunt foarte pretentiosi si trebuie dresati! Eu am Bichon Havanez si cei Havanezi nu au nevoie de mult spatiu dar trebuie sa ii dresezi de mici sa nu latre la catei sau sa se bata cu ei, pentru ca asta poate deveni o problema.Cu Bichonii Maltezi este mai usor, nu le cade parul mult, au blana matasoasa si foarte usor de intretinut, sunt cuminti, trebuie sa-i dresezi cat sunt mici sa fie ascultatori, dar agili!

Mops/Pug sunt niste caini foarte ascultatori, loiali si sunt FOARTE usor de dresat si sunt SUPER ADORABILI! Unii zic ca sunt urati, dar altii frumosi. Poate sunt atat de urati incat devin frumosi! Dar au un suflet minunat chiar daca sunt doar niste fiinte mici, ce noi le consideram incapabile(sau unii din noi, nu chiar toti) si sunt foarte loiali si rabdatori cu copii!

Sper ca te-am ajutat!

| ana090182 explică (pentru Goodfrey):

Da...mops m-am hotarat sa imi iau. Va fi femela❤