| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt ingrijorata... E primul cățeluș pe care l-am avut vreodată si nu prea ma pricep (e fetiță), are 7 luni si acum o mangaiam si dintr-o data observ ceva mai ciudat, cand ma uit mai atent observ ca de fapt sunt sanii ei, este o bobita micuta de culoarea pielii ei si in mijloc este o alta bobita diferita si de o alta culoare(un fel de rozaliu) mai pe scurt arata cam la fel ca si sanii femeilor doar ca in varianta miniatura. Si dupa observ sa locul ei intim s-a schimbat foarte mult, e ca si cum i-a crescut *păsăricuța*, adica pana sa observ acum asta era mult mai diferit, stiti cum este la usturoi partea de sus mai subțire? Cam asa arăta si la ea dar acum nu stiu cum sa zic. Si cățeii au schimbări la corp(in afara de marimea corpului)? Sau azi venisem de afara si cand am ajuns pe strada mea am vazut un stăpân cu un caine destul de mare si dupa o vad si pe cățelușa mea jucandu-se cu acel caine, nu cred ca s-au imperechiat pentru ca mna, era si acel stapan si e conștient ca cățelusa mea e micuta(e bichon havanez) si ca ar putea rămâne gravidă dar ma gandesc ca ei chiar s-au imperechiat si de aceea s-au produs aceste schimbări la ea... Nu stiu, nu prea ma pricep la căței pentru ca v-am zis, este prima cățelusă pe care am avut-o vreodată si as vrea sa ma ajutati, va rog. Ps: m-am mai uitat la unele întrebări despre cățeluse si am vazut o întrebare in care o fata a zis ca catelusei i-a venit menstruatia si ca i s-au umflat sanii. Oare i-a venit si cățelusei mele? Nu am vazut pete de sânge si toata ziua o tin in curte iar noaptea daca e frig o bag in casa dar daca e cald o las in curte si noaptea si nu am vazut nicăieri vreo pata de sange.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cainii nu au menstruatie

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru mgtow):

Ba da, au. Toate animalele care sunt femele au menstrautie laughing

| SataniccBichh a răspuns:

E puțin probabil sa se fi imprerchat dacă cățelusa ta e bichon și acel câine era unul mare. Mai ales ca era și stăpânul lui acolo și nu se putea întâmpla asta într o fracțiune de secunda. Poate nu are nimic. Eu zic totuși sa o duci la un control pentru liniștea ta.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru SataniccBichh):

Dar cățelusele au schimbări corporale gen cum au si fetele sau pubertate? Adică sa ii creasca sanii etc

| SataniccBichh a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Știu ca de obicei doar în timpul sarcinii mai sunt schimbări dar oricum nu știu sigur, nu ma pricep. Mai bine te duci și lași experții sa și facă treaba. happy