| anonim_4396 a întrebat:

Sunt sefa CAMPANIEI CATELUSA JIJI (www.campanialuijiji.blogspot.com) am o catelusa care sta pe langa scoala la care invat si eu sunt stapana ei care o ingrijeste.Eu o iau mereu cand o gasesc o duc acasa la mine, o plimb cu lesa prin parc si ii dau de mancare.Intrebarea mea este cum sa fac sa o iau si sa o tin la blocul meu ca daca o aduc aici sta 4 ore si pleaca? PS : in ultima vreme nu mai sta nici la scoala.

2 răspunsuri:
| adina02 a răspuns:

Incearca sa ii iei lucrurile preferate ale ei si punele prin casa, daca nu mai bine lasio in pace!

| sirina_7189 a răspuns:

Poate se duce la alti catei...se poate. Eu in locul tau l-as tine in casa o vreme( cu acordul parintilor ) si nu l-as scapa din ochi. Poate il/o urmaresti si vezi unde se duce. Daca nu il/o ai de mic/a atunci e normal sa mai plece, cred ca inca nu s-a obisnuit cu tine; va trebuii sa te tii de el...asta e parerea mea.