| anonim_4396 a întrebat:

Sunt sefa CAMPANIEI CATELUSA JIJI si puteti afla povestea noastra si a catelusei noastre Jiji pe site-ul: www.campanialuijiji.blogspot.com
Intrebarea si povestea mea este in legatura cu catelusa noastra.Catelusa noastra sta la o scola unde invatam noi. Ea se plimba prin aceea curte si de cand a venit acolo s-a atasat de mine in cat am luat-o seara pe acasa si ziua sa stea la mine, chiar am deschis si o campanie ca sa-i cautam stapan. Plus ca am cheltuit o gramada de bani pentru ea deoarece a trebuit sa-i luam de mancare, sa-i luam lese si zgarzi.Campanie este facuta din iarna de prin decembria anului 2010.Acum, ce am avut sa va zic azi pe 26.06.2011 am fost pana la scoala ca sa o iau sa o plimb prin parc cum facem de obicei.Acolo erau niste oameni de-ai scolii care erau betii si ne-au alungat din curte si ne-au zis sa nu stam cu cateua aia asa i-au zis. Iar oamenii aceea o si urasc pe Jiji plus ca de la bun inceput toata scoala a zis ca ce-i cu javra asta care sta acolo si au batut-o si au alungat-o dar ea a venit de dragul meu si a ramas acolo.Eu, cand mi s-au zis cuvintele acelea rostite de oamenii beti m-am simtit atat de rau incat sufletul meu mi se rupea si-mi venea sa plang ca eu imi iubesc atat de tare catelusa si imi doresc s-o tin acasa dar nu am cum si acum ea este si afurisita ca nu sare pe nimeni doar pe noi si am impresia ca se preface cand face asta deoarece ea nu vine sa ne caute si nu vine la blocul meu sta ca grasana acolo si doarme toata ziua. Ce trebuie sa fac s-o invat sa stea la blocul meu? Si ce sa fac cu acei oameni sa le arat ca am o campanie?

1 răspuns:
| andrew_2541 a răspuns:

Pai, angajeaza pe cineva sa stea cu ea cam o saptamana si spune-le oamenilor din jurul tau ca daca e cineva interesat sa adopte un catel sa mearga la campanie si foarte frumoasa cateaua