| anonim_4396 a întrebat:

Sunt sefa Campaniei Catelusa Jiji (www.campanialuijiji.blogspot.com)
am o catelusa pe care am reusit sa o duc duminica la mine la bloc ca sa nu mai mearga pe langa o scoala unde a stat aproape un an ca pleca mereu + ca ea ma stie si ma iubeste + este catelusa mea. Acum s-a invatat de pe 3.07.2011 sa stea la blocul unde locuiesc, asa ca i-am luat o noua zgarda, i-am pus de mancare ( boabe de caini) in castronasele unde statea.Azi pe 6.07.2011 am plimbat-o cu lesa prin parc ( ca de obicei) si cand am ajuns acasa si am pus-o in gradina din spatele blocului a venit dupa mine si m-am intalnit cu un om de-al scolii si i-am zis ca de fapt am gasit-o in cel mai aproape parc de acolo si catelusa mea ca-l cunostea s-a dus dupa el iar la scoala, iar apoi pe la 7 m-am dus sa o iau si norocul meu ca venise cu mine din nou acasa dar cei de la scoala au vazut-o si iau luat zgarda.Acum voi pleca in concediu vineri si nu stiu ce sa fac sa nu plece din gradina ca ea poate iesi ca este deschis si sa nu treaca acel domn pe acolo ca locuieste aproape de mine + bunica mea vine sa-i dea de mancare de la geam?

1 răspuns:
| Andrei960 a răspuns:

Inchidei poarta sau fai o cutie langa usa ta de la apartament de la intrare in care sa doarma si pune-i un bol cu mancare si spune-i bunici tale sa sa vina sa o verifice zilnic. Sper sa te ajut