| spyke321 a întrebat:

Vreau sa imi iau un caine. Dar imi este foarte frica de ei. Si am auzit de la alti ca daca iti iei un caine iti dispare frica. E adevarat? Eu iubesc animalele. In special caini. Dar cand ma apropii de unul mi se face o frica imensa. Ma puteti ajuta? Si in special imi este frica de cei de rasa. Pentru ca am aici un vecin care are vreo 5 caini. Cand erau mici pe strada erau foarte fricosi. Dar acum i-a facut foarte rai si agresivi. MA PUTETI AJUTA SA IMI DISPARA FRICA? CELE MAI BUNE FUNDA

Răspuns Câştigător
| BGratziela a răspuns:

Deci ai zis ca vrei sa iti iei un caine. si eu mi-am luat un caine :x un Bichon Maltese, ca acesta : http://www.google.ro/......tp?/imgres este foarte draguț, jucăuș si nu o sa iti fie frica de el pentru. ca este foarte micuts :)). Eu mi-am luat Toys adica sa ramana de marime micuță, dar dacă vrei exista mai multe categorii. In primele 2 zile a fost foarte abatuta ( este fată, am uitat sa mentionez )., dar dupa s-a obișnuit, iar acum face este foarte jucăusa si cateofata mai face si nebunii :)), dar nu ai cum sa te enervezi pentru ca are o privire de iti vine sa il/o mănânci :x. Ehh., sper ca ti-am fost de ajutor! :* Fundă?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ia-ti un caine mic de la un adapost local!
...credema ca daca e sa il cresti de mic, iti dispare frica! o sa devina cel mai bun prieten al tauwinking

| xNobodyx a răspuns:

Daca iti iei un caine si petreci timp cu el de cand e mic, orice fel de caine de rasa sau nu iti va disparea frica.Asa am patit si eu imi doream un caine dar imi era foarte frica de ei, cand mergeam pe strada si vedeam unul ma speriam.Asa zic ca ar fi cel mai bine sa faci.Succes!