| Safire17 a întrebat:

Am observat ca motanul meu are un lichid transparent in urechi, foarte uleios. Ce poate fi? Este normal? Credeti ca este nevoie sa merg cu el la veterinar?

6 răspunsuri:
| Nicky06 a răspuns:

De pinde daca are mult(jumatate de lingurita, aprox.) sau putin (un strop-2 de cam um milimetru). Daca are mult da, daca are putin, daca nu e adanc, incearca sa stergi si vezi daca se mai produce.

| Safire17 explică (pentru Nicky06):

Are destul de mult. Pana acum am incercat sa il sterg de 2-3 ori si tot se produce.

| Nicky06 a răspuns (pentru Safire17):

Ce varsta are, daca nu stii aprox, sau de cand ai cumparato si cum arata cand ai cumparato.

| Safire17 explică (pentru Nicky06):

Are 2 ani jumatate. Avea doar 3 saptamani cand l-am gasit pe strada.

| Nicky06 a răspuns (pentru Safire17):

E un fel de boala a pisicilor, si motanul mea are asa ceva. Nu e grav. Din pacate nu trece. E ceva mai complicat, dar nu cred ca pe motanul tau il derajeaza.

| micurutza2005 a răspuns:

Pai ar trebui sa il duci la veterinar poate a facut o otita ca si la oameni aia poate afecta auzul daca nu e tratata corect asa ca cel mai bine mergi cu el la specialist poate e un microb care i afecteaza urechile si poate e si contagios.