| mariutza21 a întrebat:

am primit de la prietena mea care a plecat sa locuiasca in Anglia 2 papagali de vreo 2-3 ani. Cand am fost plecata la tara, i-am dat la o matusa sa mi tina ea, doar ca i-a zburat unul. Dupa, am cumparat inca unul, dar si ala mi-a zburat. Ce as putea sa-i fac papagalului care a ramas sa nu se simta singur? Sa-i cumpar alt partener, dar cred ca si ala o sa zboare... (cel care a ramas nu a zburat deoarece avea aripa rupta, deoarece s-a batut cu primul partener ). Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Poti sa-i cumperi inca un partener, sa te joci cu el, sa-i pui o oglinjoara in cusca...

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Du-ti papagalul cu tot cu cusca la un centru de petshop. si lasa-l acolo cateva zile pana ii gasesc ingrijitorii aia o pereche din cei disponibili acolo.

bafta!

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Eu cred ca e ok sa ii iei un prieten.winking

| MarianM8777 a răspuns:

Mai cumpara inca unu si ai grija de el! da matusa ta unde i-a tinut de au zburat?:o tine-i in colivie si asa nu or sa zboare si ii poti duce la veterinar sa le taie un pic aripile! si xand mai pleci la tara ii poti duce cu tine nu? happy

| mariutza21 explică (pentru MarianM8777):

Pai, era cusca afara si el si-a deschis usa si a zburat...

| MarianM8777 a răspuns (pentru mariutza21):

...atunci maio baricadeaza si u... leaga cu sarma sau mna.cumpara alta colivie mai zdravana! happy

| SashaS a răspuns:

Buna happy.
Si eu am un papagal cu varsta de 5 ani. Nu are partenera dar este foarte bucuros si asa. Este mai bland. Ii dau durmul in casa in fiecare zi si e foarte fericit big grin. Incearca si tu si "amenajaza-i" colivia. Pune-i niste brelocuri o oglinjoara, un leagan, mai multe bete din alea pe care sta si va fi foarte bucuros.
Eu zic sa nu ii cumperi un partener deoarece daca zboara sau moare, poate sa se imbolnaveasca de singuratate asa daca il inveti de mic, singur, e ok happy. Funda :*?

| mariutza21 explică:

Va multumesc tuturor!

| Cristina1994c a răspuns:

Cumpara-i un partener. daca ii tii in colivie nu au cum sa scape. Eu am avut 4 papagali si nu mi-a zburat niciunul! Trebuie sa ai mare grija cu ei.