| Deeutza66 a întrebat:

Am un bichon de 3 luni. ce pot face sa nu mai roada toate obiectele de prin casa..inclusiv degetele noastre laughing?

Răspuns Câştigător
| SophieGirl a răspuns:

Pai Deea, nu ai ce sa ii faci eu am 5 bichoni straight face imagineaza-tistraight face dar am aflat crescandu-i pe toti de la varsta de 2 luni ca ei sunt in starea asta deoarece stii, incearca sa isi ascuta dintisorii aceea micuti si sunt foarte energici si de aceea se intampla asta si te rog sa nu il|o bati ca o faci degeaba, crede-ma vei intelege asta cand va creste!

| Alinuk005 a răspuns (pentru SophieGirl):

Oau! ce faci cu atatia bichoni?laughingcum de ai atatia?big grin

| SophieGirl a răspuns (pentru Alinuk005):

Nu stiu da acum sunt mari..si sunt bunicuta!

8 răspunsuri:
| DD12 a răspuns:

Asta e...nu prea ai ce face, ii dai o jucarie sa roada, iti pui pantofi si cablurile bine.Asa a fost si al meu...

| Clauvdgg a răspuns:

rolling on the floor
II dai peste bot, da incet...
Dar o sa se invete el... ca asa a fost si caine meuwinking

| Silviuloan a răspuns:

Poi eu nu stiu ce as face dar sigur l-as plimba pentru ca si eu am un caine neastamparat metis dar daca il lasi intr-un parca sa alerge... sa isi consume toata energia pe care o are poti sa-i dai o jucarie de plus big grin dar sa nu fie dinaia care sa ingita blanita textilahappy

| HappyDogsRo a răspuns:

Pentru a-l dezvata de ros iti trebuie rabdare multa si sfatul unui dresor.
Poti cere online sfatul unui dresori aici:
http://www.happydogs.ro/sfaturi-canine/intreaba-dresorul.html

| AlexBurn a răspuns:

O sa-i dai un os de vita fiert si roade pe el 1 saptamana

| bhb a răspuns:

Joaca-te cu el, asa va uita de ros chestii prin casa tongue funda?