| AgustD a întrebat:

Am un cățel de 6 luni care de cate ori ma joc cu el ma muscă foarte tare din joaca. I-am dat si o palmă la fund sau i-am zis ca nu e voie pe un ton mai gros dar nu ma asculta si face mai rău. Plus că roade si rupe tot ce găsește. Îmi puteți dă vă rog un sfat?
P.s. scuzați pentru categorie.

4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

''I-am dat si o palma la fund''. Perverso! tongue

| EkToR a răspuns:

La 6 luni e mare trebuie sa stie deja anumite reguli sfatul meu cumprai jucari joaca-te cu el, nu il inchide deoarece catelul nu sete super destept si se va gandi ca asta e pedeapsa pentru ca s-a jucat adica cunosc oameni care au un caine de o rasa foarte jucausa da ei stau si nu fac nimic deoarece stapani iau pedepsit... adica joaca-te cu el iai jucari moi sau sfori cu noduri si fal sa traga sau iai un prieten cu care sa se joace(caine)

| icmitea a răspuns:

Incearca sa ii dai o jucarie sa roada sau inchidel un pic 30 min singur ca asa am facut eu si a mers

| Mannaro a răspuns:

Cumparai jucarii cu care sa te joci impreuna cu el..Stai mai mult timp cu el si cand te musca ii spui sa nu este voie, Cel mai bine se invata cu recompensele.